Bayer Besin Zincirini Tanıyın

Bayer’de Gıda Zinciri, gıda zincirindeki tüm iş ortaklarımızla birlikte herkes için faydalı olacak bir işbirliğine yönelik inancımızı ifade eder. Şu anda 30'dan fazla ülkede 240'ın üzerinde Gıda Zinciri İş Birliğimiz bulunmaktadır. Bunlar, temel meyve ve sebze ürünlerinin çoğunu kapsamaktadır.

Çiftçiler açısından faydaları

Bayer, çiftçilere yenilikçi bitki koruma ürünleri, tohumlar ve hizmetler sunmakta, ayrıca ürünlerin ve uygulama teknolojilerinin en iyi şekilde kullanımına yönelik önerilerde bulunmaktadır.

Bayer uzmanları, genellikle faydalı canlılar ya da hasat sonrası işlemleri üzerinde uzmanlaşmış yerel iş ortaklarıyla bir araya gelerek uzmanlıklarını pekiştirmektedir. Çiftçiler ise daha iyi pazar erişimi, daha fazla güvenli gelir ve daha fazla rekolte yoluyla ve bitki koruma ürünlerinin maliyet etkin ve sürdürülebilir kullanımı açısından fayda sağlamaktadır.

Ürün işleyicileri açısından faydaları

Gıda Zinciri İş Ortaklığı, takip edilebilirlik ve şeffaflık sunarak kalite geliştirme çalışmalarının gerçekleştirilebilmesini sağlar.

Ürün işleyicileri bitkilerin nereden geldiğini bilir, zayıf noktalarını belirleyebilir ve üretim sürecini sistematik bir şekilde geliştirebilir. Bayer uzmanları bu aşamada öneride bulunmaya ve destek sağlamaya hazırdır. Ürün işleyicileri, tutarlı bir biçimde yüksek kaliteli ürünler sayesinde işleme ve depolama esnasındaki kayıpları azaltıp yatırımlarından elde ettikleri geliri en üst seviyeye çıkararak fayda sağlamaktadır.

İhracatçılar/ithalatçılar açısından faydaları

İhracatçılar ve ithalatçılar, üretici ülkenin yerel kalite standartlarının yanı sıra ihracat pazarının standartlarını da göz önünde bulundurmak zorundadır.

Bu noktada en önemli unsur maksimum kalıntı limitlerine (MRL) ve diğer kalite gerekliliklerine uyum sağlamaktır. Bayer, Gıda Zinciri İş Ortaklığı kapsamında ülke bazlı MRL ve ithalat sınırı uzmanlığını kullanarak, yasal olarak bağlayıcı standartların karşılanmasını sağlar. Yüksek kaliteli ürünler ile ticaret yapan üreticilerin yükümlülüğü yerine getirememe riskini önler.

Perakendeciler açısından faydaları

Tüketiciler besin konusunda daha bilinçli hale geldikçe, perakendeciler de müşterilerine sattıkları ürüne yönelik güveni korumak ve artırmak konusunda zorlanmaktadır.

Gıda Zinciri İş Ortaklığı, perakendecilere bu doğrultuda büyük fayda sağlamaktadır. Kontrol altında tutulan, sürdürülebilir yüksek kalite, tüketicilerin, perakendecilerin ürünlerine güven duymasını sağlar. Sürdürülebilir tedarik sağlanması, ürünlerin her gün ulaşılabilir olmasına imkan tanır. Etkili üretim yöntemleri ve daha az kayıp oranı ise rekabetçi fiyatlar anlamına gelir. Bunların tümü, müşterilerin duyduğu güvenin artmasını ve tüm değer zinciri iş ortaklarının daha fazla kâr elde etmesini sağlar. 

Tüketiciler açısından faydaları

2050 yılında dokuz milyondan fazla kişinin besin ihtiyacının karşılanması gerekecektir. Müşteriler mümkünse yıl boyunca makul fiyatlarla kaliteli gıda ürünleri almak istemektedir, bu durum gelecekte de bu şekilde olacaktır. Ayrıca müşterilerin çevresel, sosyal ve ekonomik konulardaki endişeleri artmaktadır. Gıda Zinciri İş Birliğinin mesajı basittir: Müşteriler, satın aldıkları ürünlerin sürdürülebilir bir şekilde yetiştirildiğine emin olabilirler. Değer zincirinin tüm üyeleri, gelecek nesilleri korumak için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

The browser compatibility override message