Tarihimiz

Zengin Bir Geçmiş

2013 yılında Bayer; ürünler, teknolojiler, hizmetler ve çözümlerde başarı ve inovasyon dolu 150. yılını kutladı. Bu 150 yıl boyunca aynı misyonu hedefledik: Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim. Bayer'in geçmişi, sentetik boya maddesi üreticisi ve satıcısı Friedrich Bayer'in şirketi kurduğu 1863 yılına dayanmaktadır. 1897'de Bayer, "yüzyılın ilacı" aspirinle dünyaya açıldı ve böylece gelecekteki rotamız belirlenmiş oldu.
Bayer Artı logosunun öyküsü

Mahsul Koruma Hizmetleri

1924'te Bayer Mahsul Koruma Araştırma Departmanı kuruldu. Dünyanın ilk sistemik insektisiti olan Systox™, 1951 yılında piyasaya sürüldü. Entegre biyolojik ve kimyasal yaklaşımlara atılan bu ilk adımla, dünya genelinde tarımın büyüme potansiyelini dönüştüren yarım asırlık bir inovasyon başladı.

Tarımsal Çözümler

2002 yılında Tahıl Bilimi, ilk yasal olarak bağımsız Bayer altgrubu olarak kuruldu ve o zamandan beri de mahsul koruma ürünleri, tohumlar, özellikler ve öncü çevre çözümleri sağlamaktadır. Tahıl Bilimi'nin küresel merkezi Monheim, Almanya'da ve Güney Afrika genel merkezi de Isando, Gauteng'de bulunmaktadır.

The browser compatibility override message