Hakkımızda

Bayer: Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim

Bayer, araştırma ve geliştirme alanında köklü bir geleneğe sahip, inovasyon odaklı bir şirkettir. Küresel sorunları ele almak için uzmanlığımızdan yararlanıyor ve dünyanın her yerindeki insanların yaşamlarını iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Bayer Group'un misyonu olan "Bayer: Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim", tarım sektöründe başarmaya çalıştıklarımızın temelidir. Topluma katkımız, yüksek kaliteli gıda, yem, lif ve yenilenebilir hammaddelerin bol miktarda tedarik edilmesine yardımcı olmaya dayanmaktadır.

Dünyanın gıda güvenliğini artırıyoruz

Küresel tarım sektörünü yönlendiren fırsatlar ve zorluklar karmaşık ve göz korkutucu. Artan dünya nüfusu, değişen beslenme alışkanlıkları ve değişken hava koşulları bunlardan yalnızca birkaçı. Tüm bunlar bugünün ve geleceğin tarımsal üretimini etkiliyor. 2050 yılında 10 milyara ulaşacak insan nüfusu için üretkenliği nasıl artırabilir ve gıda güvenliğini nasıl sağlayabiliriz? Bitkilerin değişen iklim koşullarında hayatta kalmasına nasıl yardımcı olabiliriz? Geçimlik çiftçilerden büyük ölçekli çiftçilik faaliyetlerine kadar yetiştiricileri en iyi şekilde nasıl destekleyebiliriz? Ve tüketiciye yalnızca yüksek kaliteli ve güvenli gıdanın ulaşmasını nasıl sağlayabiliriz?

Bayer olarak, yüksek değerli tohumlar, yenilikçi kimyasal ve biyolojik mahsul koruma çözümleri ve modern, sürdürülebilir tarıma yönelik hizmetlerimizdeki uzmanlığımızla bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmaya kararlıyız. Laboratuvardaki ve sahadaki günlük çalışmalarımız, dünyanın dört bir yanındaki çiftçilerin sorunlarının üstesinden gelmesine nasıl yardımcı olabileceğimize odaklanıyor. "Biliminsanı kafası" ve "çiftçi kalbi" ile güvenilir hizmet ve tavsiyelerin yanı sıra yenilikçi ve ilham verici çözümleri de doğrudan müşterilerimize sunuyoruz. Ve gıda üretimini her şeyin başladığı yerde destekliyoruz: sahada.

Aynı zamanda çiftçiliğin geleceği konusunda tutkuluyuz ve önemli bir katkı yapmak istiyoruz. Sürdürülebilir verimlilik artışını teşvik ederek, küresel gıda güvenliğini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla, Yeni Tarım Devrimi için beş maddelik bütünsel bir plan geliştirdik.

Öncü İnovasyon

Modern tarımdaki bazı büyük sorunları ele almak için yeni yanıtlar gerekiyor. Hava koşullarındaki artan değişkenlik karşısında bitkilerin daha yüksek stres toleransı haşereleri, bitki hastalıklarını ve zararlı otları kontrol edecek yenilikçi çözümler geliştirmek kadar önemli olacak. Sonuç olarak, yıllık satışlarımızın yaklaşık yüzde 10'unu Ar-Ge'ye aktarıyoruz. 2012 yılında yaklaşık 850 milyon Euro yatırım yaptık. Sektörümüzün inovasyon lideri olarak amacımız, kimyasal ve biyolojik mahsul korumasının yanı sıra tohumlarda da birinci ve sınıfının en iyisi çözümler geliştirmek. Farklı disiplinler, kültürler ve pazarlar arasında bir iş birliği ortamını teşvik ederek harici iş ortaklarıyla iş birliği yapıyoruz. Yerel bilginin öneminin de farkındayız ve bunu küresel uzmanlığımızla birleştirmeye çalışıyoruz.

Ortaklıkları Destekliyoruz

Önde gelen bir tarımsal girdi sağlayıcısı olarak, gıda üretiminin merkezinde benzersiz bir bakış açısına sahip olduğumuzun farkındayız. Tüm değer zinciri boyunca Gıda Zinciri Ortaklıklarındaki uzmanlığımızdan yararlanarak, 30'dan fazla ülkede gelişmiş gıda kalitesi ve güvenliğini destekliyoruz. Amacımız, yalnızca tüketicilere ve daha büyük ölçekli yetiştiricilere fayda sağlamakla kalmayıp küçük çiftçilerin ve topluluklarının da geçim kaynaklarını iyileştirmeye yardımcı olan ürünler geliştirmek. Dünya gıda güvenliğini artırmaya yardımcı olmak için sektör ortakları, hükümetler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaptığımız uluslararası çokpaydaşlı projelerde de yer alıyoruz.

The browser compatibility override message